fbpx
Wideo

Tajemniczy Ogród

Tajemniczy ogród, miejsce wyciszenia i wspomnień o zapomnianej przeszłości. Zielona oaza   w środku miasta. Niedoceniona spuścizna kulturowa i przyrodnicza. Kolejne miejsce, o którym musimy pamiętać. I przywrócić do życia z pożytkiem dla społeczności naszego miasta.

Zagłębiając się w zarośla odnajdziecie ścieżkę i przekroczycie niewidoczną bramę do innego świata. W pełni sezonu nieprzebyty gąszcz z trudem pozwala dostrzec pozostałości grobli, ścieżek, ruiny dawnego mostku przerzuconego nad niewielkim strumieniem oraz  wzgórze, na którym wznosiła się altana. Dumne i wyniosłe wierzby jeszcze pochylają się nad zarośniętym oczkiem wodnym. Jeśli przyjrzycie się drzewom może uda Wam się dostrzec zamysł jaki przyświecał dawnym  budowniczym.

Rajca miejski Collis mieszkał w pięknym rozległym folwarku rozciągającym się na terenach obecnych ulic Moniuszki, Paderewskiego i Prusa, zwanym przez starszych mieszkańców Ostródy Koliszewem oraz na Zajezierzu za obecnym budynkiem GS. Rajca Ten zacny mieszczanin, lokalny społecznik, i aktywista miejski – jak dziś moglibyśmy go nazwać – ponad sto lat temu postanowił założyć park przylegający do swoich włości a graniczący z miejskim laskiem rekreacyjnym zwanym Kuginnenwäldchen. Przed wiekami na jego wschodnim krańcu znajdowała się miejska szubienica Vischalken. Dziś te tereny graniczą z halami targowymi Expo Mazury.


Materiał przygotowany w ramach wsparcia rozwoju mediów obywatelskich :

Autor

%d bloggers like this:

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer17343/public_html/StronaOrganizacja/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/platne/serwer17343/public_html/StronaOrganizacja/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer17343/public_html/StronaOrganizacja/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52