Organizujmy się!

Organizujmy się!

Dołącz do mieszkańców, którzy potrafią się zorganizować, żeby osiągać własne cele!

Organizowanie społecznościowe

Ale co to jest?

Nasz nowy projekt

„Rada na Osiedla”

Organizowanie Społecznościowe

Najprościej rzecz ujmując, organizowanie społecznościowe polega na tym, że lokalni mieszkańcy, przy wsparciu życzliwych im osób, łączą się, organizują i realizują wspólne cele i rozwiązują wspólne problemy.

Ludzi mieszkających blisko siebie łączy często wspólny problem. To może być zaniedbany skwer, brak placu zabaw, nieremontowana ulica, wycinana zieleń. I od tego wszystko się zaczyna!

Mieszkańcy / ki łączą siły wokół wspólnej sprawy, aby wreszcie móc realnie wpływać na decydentów w ważnych dla kwestiach. 

A nasi organizatorzy społecznościowi pomogą Wam zawalczyć o ważne sprawy na Waszej ulicy czy osiedlu.

ORGANIZATORZY SPOŁECZNOŚCIOWI

Sześcioro organizatorów i organizatorek społecznościowych idzie „w miasto”, żeby angażować i wzmacniać pozycję Mieszkańców i Mieszkanek w celu zwiększenia ich wpływu na najbliższe otoczenie. Ulicę. Osiedle. Miasto.

Co robimy?

„Nie wątp nigdy, że mała grupa troskliwych ludzi mogłaby zmienić świat. Tak naprawdę to jedyna rzecz, która go kiedykolwiek zmieniła”

Margaret Mead

Aktualności

ZOBACZ CO SIĘ DZIEJE

Czy w sprawie bagien słuchać naukowców? Oni chętnie dzielą się swoją wiedzą
Rada na Osiedla | Społeczeństwo

Czy w sprawie bagien słuchać naukowców? Oni chętnie dzielą się swoją wiedzą

W poświąteczny poniedziałek, 19 kwietnia miało miejsce ciekawe spotkanie. Prezeska nowego Stowarzyszenia Ekipa z Bagien, Marta Wiloch zaprosiła na rozmowę i konsultacje p. dr Iwonę Wagner, ekohydrolożkę z Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej, Wydział …

Zrozumieć bagno
Miasto | Opinie | Rada na Osiedla

Zrozumieć bagno

Czemu nie wiemy, że miejskie mokradło warte jest nawet miliony złotych i tyle samo oszczędza nam zachowanie go w dobrym stanie? Letni wieczór. Za targowiskiem, kiedy idzie się Pionierską, mniej więcej na wysokości Batorego, przekracza …