Organizujmy się!

Organizujmy się!

Dołącz do mieszkańców, którzy potrafią się zorganizować, żeby osiągać własne cele!

Organizowanie społecznościowe

Ale co to jest?

Nasz nowy projekt

„Rada na Osiedla”

Organizowanie Społecznościowe

Najprościej rzecz ujmując, organizowanie społecznościowe polega na tym, że lokalni mieszkańcy, przy wsparciu życzliwych im osób, łączą się, organizują i realizują wspólne cele i rozwiązują wspólne problemy.

Ludzi mieszkających blisko siebie łączy często wspólny problem. To może być zaniedbany skwer, brak placu zabaw, nieremontowana ulica, wycinana zieleń. I od tego wszystko się zaczyna!

Mieszkańcy / ki łączą siły wokół wspólnej sprawy, aby wreszcie móc realnie wpływać na decydentów w ważnych dla kwestiach. 

A nasi organizatorzy społecznościowi pomogą Wam zawalczyć o ważne sprawy na Waszej ulicy czy osiedlu.

ORGANIZATORZY SPOŁECZNOŚCIOWI

Sześcioro organizatorów i organizatorek społecznościowych idzie „w miasto”, żeby angażować i wzmacniać pozycję Mieszkańców i Mieszkanek w celu zwiększenia ich wpływu na najbliższe otoczenie. Ulicę. Osiedle. Miasto.

Co robimy?

„Nie wątp nigdy, że mała grupa troskliwych ludzi mogłaby zmienić świat. Tak naprawdę to jedyna rzecz, która go kiedykolwiek zmieniła”

Margaret Mead

Aktualności

ZOBACZ CO SIĘ DZIEJE

Złożyliśmy petycję o wprowadzenie zmian w procedurze funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego Ostródy oraz wprowadzenie możliwości finansowania projektów osiedlowych!
Miasto | Rada na Osiedla

Złożyliśmy petycję o wprowadzenie zmian w procedurze funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego Ostródy oraz wprowadzenie możliwości finansowania projektów osiedlowych!

. W wyniku doświadczeń niemal dwuletniej oddolnej pracy z grupami sąsiedzkimi na terenie Ostródy w ramach projektu „Rada na Osiedla” oraz świadomi wad i ułomności ostródzkiego Budżetu Obywatelskiego przygotowaliśmy i złożyliśmy do Burmistrza Ostródy oraz …