Jeden Taki Egzemplarz: Agnieszka Stęplewska

„Jeden taki egzemplarz” to cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi. Hmm… Co to znaczy „ciekawy człowiek”? Podążając za definicją Słownika Języka Polskiego ciekawym nazwiemy kogoś, kto się czymś interesuje, który pragnie coś wiedzieć, kto jest charakterystyczny i budzi zainteresowanie. Czyli taki „oryginał”. Ktoś nietuzinkowy. Albo właśnie bardzo przeciętny, a jednak budzący powszechne zainteresowanie swoją przeciętnością. W zasadzie każdy człowiek jest ciekawy na swój sposób. I każdy z nas znalazłby w swoim życiu wątki oryginalne lub zupełnie zwyczajne, a jednak interesujące. Tak nam się przynajmniej wydaje. I dlatego uważamy, że każda historia jest warta opowiedzenia, bo za każdą z nich kryją się prawdziwe emocje i doświadczenia.

Jednak nie zamierzamy pokazywać wszystkich. Korzystając z autorskiego prawa, dokonujemy subiektywnego wyboru egzemplarzy. Najbardziej zainteresowały nas osoby, które swoją postawą lub opowieścią mogłyby zainspirować innych. Głównie do działania. Ale też do czerpania garściami z życia, do dzielenia się z innymi, do pozytywnego spojrzenia na życie i aktywnego bycia w otaczającym nas świecie. Chcemy pokazać ludzi, którym się chce. Którym nie jest wszystko jedno. I szukamy ich w naszym mieście i najbliższej okolicy. Tu, na Prowincji, nie brakuje ludzi kreatywnych, z pasją, ciekawych oryginałów. I my ich Wam pokażemy.

Na początek wzruszająca opowieść o dziewczynie, która nie jest obojętna na krzywdę i niedolę zwierząt. I chociaż życie jej samej nie rozpieszcza, znajduje siłę by pomagać i angażować innych do pomocy. Jaka jest Agnieszka Stęplewska vel Pentelka? Jak to się stało, że założyła przytulisko dla kotów Kociarnia? I dlaczego robi to, co robi?

Cykl przygotowujemy w ramach wsparcia rozwoju mediów obywatelskich :

Ostatnio