Społeczność pracowników PACYFIC pomaga ciężko chorej Pani Natalii

By RzeczJasna wrz10,2022 #Ostróda #pomoc

Warto w sobotę 17.09.2022 r. przyjść do Galerii Mazurskiej w godzinach od 10:00 – 14:00 i wesprzeć pracowników firmy Pacyfik. To oni, poruszeni historią ciężko chorej młodej mamy i żony swojego kolegi, organizują kiermasz by zebrać środki na jej leczenie.

„Chciałabym podzielić się z Wami informacją i jednocześnie zachęcić do przyłączenia się do akcji charytatywnej, którą obecnie prowadzimy w naszej firmie. Żona jednego z naszych pracowników jest bardzo ciężko chora. Choroba jest na tyle zaawansowana, że lekarze odmówili jej leczenia”. Tak zaczyna się mail, w którym pracownicy firmy Pacyfic z Ostródy informują o swojej akcji.

Pani Natalia obecnie ma zaledwie 25 lat, jest żoną pracownika firmy i mamą 8 miesięcznego synka. Jako młoda mama usłyszała wyrok: rak jajnika prawostronnego (IV stadium) z przerzutami na macicę i wątrobę. Szpital w Olsztynie odmówił leczenia w takim zaawansowaniu choroby, nie widząc szans na wyleczenie pacjentki.

Zaczęła się dramatyczna walka o zdrowie i życie Natalii. Po wielotygodniowych poszukiwaniach pojawiło się światełko w tunelu. Jest prywatna klinika w Otwocku, która stosuje innowacyjną procedurę zamrażania komórek rakowych. Wykonuje ją lekarz na co dzień pracujący w Stanach Zjednoczonych. Zgodził się jednak na podjęcie leczenia Natalii. Niestety wiążę się to z bardzo wysokimi kosztami, które znacznie przekraczają budżet rodziny – pracuje tylko Piotr, który musi zarobić na utrzymanie swoje, Natalii i synka, a także na leczenie żony. Koszt wykonania podstawowych badań kwalifikujących do zabiegu wyniósł 25 000 zł. W październiku 2022 r. planowane jest wykonanie pierwszej operacji. Szacowany jej koszt to 45 000 zł.  Potem dalsze leczenie, którego koszty jeszcze nie są znane.

Znając historię Piotra i jego żony społeczność firmy PACYFIC postanowiła pomóc w pozyskaniu środków finansowych na pierwszą operację Natalii. Pracownicy z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję. W kilka dni przynieśli (i dalej przynoszą) fanty na kiermasz. Obecnie zebraliśmy już ok. 8 000 zł. Z jednej strony jest to kwota imponująca jak na tak małą społeczność, jednak z drugiej strony wciąż niewystarczająca.

Dlatego pod szyldem firmy poruszeni historią Natalii i jej rodziny pracownicy organizują kiermasz, który odbędzie się dniu 17.09.2022 r. (sobota) w godzinach od 10:00 do 14:00 w Galerii Mazurskiej (między sklepami Pepco a Reporter Young).

Będzie można wspomóc zbiórkę pieniędzy na operację Natalii. Będą firmowe produkty, tj. kosmetyczki, kuferki, torby, a także  odzież, obuwie, książki, zabawki i wiele innych różności. Znajdzie się także małe co nie co dla smakoszy w postaci domowych ciast upieczonych przez pracowników Pacyfic’a specjalnie na tę okazję, a także kawa i herbata.

Jest też specjalna oferta dla firm – po wpłacie cegiełki jest możliwość zamieszczenia reklamy na stoisku podczas kiermaszu (reklamy, banery i inne gadżety dostarczone przez daną firmę).

Ostatnio