5 pomysłów na prezent pod choinkę. Prezent, który kupicie lokalnie – w Ostródzie. Na koniec pomysł bezkosztowy, nie wydacie na to pieniędzy!


Gdy nie masz pomysłu na prezent

Przed świętami potrzebna jest inspiracja w kwestii prezentowej. Oczywiście każdy (mniej więcej) wie, co sprawi radość jego najbliższym. Ale czasem potrzeba podpowiedzi, żeby odblokowała się pomysłowość.

Gdzie kupić prezent w Ostródzie?

Kluczem w moich poszukiwaniach było to, aby prezent można było znaleźć w ostródzkim sklepie. Najlepiej byłoby, gdyby pochodził od lokalnych wytwórców. I tak idąc ulicą Czarnieckiego od mikro ronda w stronę przejazdu patrzyłam na szyldy, wchodziłam do kolejnych miejsc z pytaniem o propozycje prezentowe. Oto co znalazłam. Kolejność propozycji wynika z trasy, jaką szłam.

Eko słodkości

1 Pierwszy na mojej trasie był sklep „Ze Smakiem” . Znalazłam tam całe bogactwo produktów od lokalnych (i nie tylko lokalnych). Jako prezent mogłabym tu wybrać wspaniałe miody – czyste i z dodatkami smakowymi, lub naturalne kosmetyki. Co ważne, znalazłam tam czekolady na bazie mleka roślinnego. To szczególnie istotne dla wszystkich nietolerujących mleka krowiego, a jest takich osób coraz więcej. Jeśli nie umiałabym zapakować ładnie prezentu, to mogę tu liczyć na pomoc. Miody i czekolady lubią i dorośli i dzieci, niezależnie od płci.

Może herbaty?

2 Kolejny był sklep „Wyborna Herbata”.  Herbata to napój znany wszystkim i tak codzienny! portalspozywcy.pl podaje, że statystyczny obywatel naszego kraju zaparza ok. kilograma herbacianych liści rocznie. Połowa pije herbatę każdego dnia. Myślę, że zestaw różnych herbat lub herbata i kubek do niej, pięknie zapakowane sprawią radość i przy okazji będą prezentem praktycznym J. Może być to prezent i męski i damski.

Biżuteria z Ostródy

3 Idąc dalej ul. Czarnieckiego dotarłam do Pasażu. Jeśli miałabym spełnić czyjeś marzenie o kolczykach czy łańcuszki i wisiorku poszłabym do sklepu firmy Gold-Tom. Można zajrzeć do ostródzkiego sklepu, zamiast do firmy wydającej fortunę na piękne i długie reklamy. Są tu wyroby autorstwa właścicieli, ale też innych twórców, w tym z okolic Ostródy. Można liczyć też na naprawę uszkodzonej biżuterii.

Pachnący prezent

4 Z Pasażu przeszłam przez skrzyżowanie do malutkiego sklepiku pełnego zapachów. Pewnie wielu ostródzian zna sklep „Mydlarnia” . Uważam, że to świetne miejsce na poszukanie prezentu. Znalazłam tu produkty z różnych półek cenowych od kolorowych, pięknie pachnących mydeł i maseł do ciała na wagę przez mydła lecznicze dla skóry z problemami (a takich z problemami np. alergicznymi jest coraz więcej) po ekskluzywne zestawy kosmetyczne. Piękne zapakowanie prezentu – w pakiecie.

Smakołyki z warzywniaka

5 Przyszłoby komuś do głowy szukać prezentu gwiazdkowego w warzywniaku? A mi przyszło. Malutki sklep, troszkę z boku, przy skrzyżowaniu ul. Czarnieckiego i Sienkiewicza. Tu zabrałabym z domu jakiś ładny słój i zapakowała warstwami orzechów laskowych, włoskich, pistacji, migdałów na przemian z warstwami suszonej żurawiny, wiśni, moreli, daktyli i innych. Oraz przewiązała kokardką. Obdarowany łasuch lubiący zdrowe słodkości będzie ciepło myślał o ofiarodawcy takiego prezentu przez długi czas.

Artystyczny bonus

 Miało być 5 pomysłów ale nie byłabym sobą, gdybym nie pomyślała o artystach. Tak więc:

6 Przechodzę przez przejazd i skręcam w prawo do małego sklepu papierniczego. Przy ul. Stapińskiego jest sklep Nodar. To lokalna firma w kolejnym pokoleniu. Poza podstawowymi artykułami papierniczymi znajduję tu farby, podobrazia, wybór szkicowników i profesjonalnych ołówków oraz kredek, pastele olejne i suche.  Są modne i poszukiwane kalendarze i zeszyty w kropki. Gdybym miała zrobić prezent bardzo elegancki i ekskluzywny, wybrałabym tu markowe wieczne pióro. Wybór jest spory. Można liczyć też na fachową poradę.

Kreatywny prezent

Na koniec poradnika mam pomysł, który może zrealizować każdy. Mając kilka kartek i coś do pisania czy rysowania można przygotować dla bliskich vouchery np. na: wspólny spacer, zrobienie pierniczków, sprzątanie kuchni albo łazienki, ugotowanie budyniu, …. cokolwiek co przyjdzie do głowy a sprawi radość bliskiej osobie. I oczywiście potraktować to poważnie przy realizacji. W ten sposób dajemy czas, uwagę, trochę wysiłku i serca, czyli to co najważniejsze w dawaniu prezentów.

Wszystkie propozycje to oczywiście efekt całkiem subiektywnego podejścia do tematu. Wiem, że można w naszym mieście znaleźć jeszcze mnóstwo inspiracji. Piszę to z nadzieją, że czytelnicy podzielą się swoimi.

Ostatnio