fbpx
Miasto

Ostródzcy przedsiębiorcy w kolejce po pomoc

Prawie 23 miliony złotych zlecił wypłacić ostródzki Powiatowy Urząd Pracy na tak zwaną Tarczę Antykryzysową. Pieniądze otrzymali przedsiębiorcy, którzy mieli problemy z utrzymaniem płynności finansowej w związku z pandemią koronawirusa.

Największym „wzięciem” wśród przedsiębiorców z powiatu ostródzkiego, spośród wszystkich form wsparcia, cieszy się jednorazowa pożyczka na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

O pomoc w kwocie 5 tysięcy złotych zgłosiło się 4 tysiące 92 właścicieli firm (dane na dzień 2 lipca). Tylko 357 z nich otrzymało negatywną opinię.

Reszta, po niespełna 3 tygodniach, miała już na swoich kontach pieniądze. Tylko na tę formę wsparcia przeznaczono ponad 18 i pół miliona złotych.

Drugą pod względem popularności formą rządowej pomocy jest dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń oraz składek dla pracowników.

O pieniądze na ten cel zgłosiło się w naszym powiecie prawie 400 pracodawców. 218 z nich otrzymało pomoc na kwotę ponad 3 milionów złotych.

Oprócz tych dwóch form pomocy przedsiębiorcy mogą się starać jeszcze o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń oraz składek NGO czyli dla organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń.
Tu ostródzki PUP zlecił wypłacić prawie milion 100 tysięcy złotych.

%d bloggers like this:

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer17343/public_html/StronaOrganizacja/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/platne/serwer17343/public_html/StronaOrganizacja/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer17343/public_html/StronaOrganizacja/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52