Plaże pod specjalnym nadzorem

By RzeczJasna cze 25, 2020 #Ostróda #wakacje

Sezon na plażowanie rozpoczęty. Niestety nie wszystkie miejsca nad wodą otrzymają rekomendację Stacji Sanitarno -Epidemiologicznych. W Ostródzie na razie oficjalnie tylko jedna plaża jest dostępna dla miłośników wodnych kąpieli!

Bezpieczna kąpiel w Ostródzie tylko nad Jeziorem Perskim. Przynajmniej do przyszłego tygodnia. Właśnie plaża na Osiedlu Plebiscytowym jako jedyna w Ostródzie otrzymała pozwolenie od SANEPIDU, co jest niezbędne, żeby mogli tam przebywać ludzie.

– Pierwsze próbki przydatności wody zostały pobrane i nie ma przeciwwskazań na otwarcie plaży nad Jeziorem Perskim – mówi Zdzisław Sokołowski dyrektor ostródzkiego SANEPIDU.  – Plaża jest już otwarta, woda jest przydatna do kąpieli. Każde z rekomendowanych przez nas kąpielisk musi spełniać odpowiednie wymogi. Jakość wody to oczywiście podstawa.

Kolejną (i ostatnią) plażą w Ostródzie, która będzie otwarta w tym sezonie to plaża w Kajkowie. Biała flaga pojawi się tam 1 lipca. Tam również zostały już pobrane próbki wody, które trafiły do laboratorium.

Niestety w tym roku nie będzie możliwości korzystania z miejskiej plaży nad Jeziorem Drwęckim. Choć mieszkańcy Ostródy i tak już tam leżakują.

W powiecie ostródzkim będzie w sumie czynnych w tym sezonie 7 kąpielisk. Między innymi w Kretowinach, Bogaczewie czy Tardzie.

Każde udostępnione przez SANEPID kąpielisko jest raportowane do Unii Europejskiej. Oznacza to, że zagraniczni turyści mają pewność co do bezpiecznego wypoczynku. Badania wody są prowadzone mniej więcej co 2 tygodnie a wyniki publikowane na stronie ogólnopolskiego serwisu kąpieliskowego. 

Ostatnio