Ostróda stanie się stolicą karate

By RzeczJasna maj13,2022 #karate

Już 21 maja na matach w ostródzkiej hali OCSiR zmierzy się około 500 zawodników karate kyokushin z Europy. IKO Polish Open wraca po pandemii z drugą edycją turnieju. Zawody już dawno zostały okrzyknięte prestiżowymi. W akcji będzie można zobaczyć także ostródzkich zawodników.


Prestiżowy turniej

Ostróda już nie pierwszy raz będzie pełniła rolę stolicy karate. To druga edycja prestiżowego turnieju jakim jest IKO Polish Open, ale czwarty międzynarodowy turniej (poprzednie w latach 2017,2018 i 2019), którego organizatorem jest Ostródzki Klub Kyokushin Karate.

Ta edycja jest wyjątkowa. I nie chodzi tu jedynie o wielki powrót po pandemii. Poprzednie doskonale zorganizowane turnieje sprawiły, że w tym roku zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na matach zmierzą się zawodnicy z Polski, Czech, Austrii czy nawet Finlandii.

I edycja IKO Polish Open

Wstęp wolny na karateckie widowisko

Artur Małż (prezes Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate) zaprasza wszystkich ostródzian do obejrzenia sportowego widowiska. Kata oraz kumite (układy formalne oraz walki pełno kontaktowe) będą rozgrywane na 5 matach. To oznacza, że będzie na co popatrzeć. Najciekawszą częścią zawodów będą walki dorosłych karateków, którzy w tym roku licznie przybędą do Ostródy.

IKO Polish Open startuje 21 maja o godzinie 9. Przez cały dzień będzie można odwiedzić OCSiR i popatrzeć na walki stylu kyokushin, który to uznawany jest za najtwardszą sztukę walki na świecie.

Stachowicz i Żegunia zawalczą u siebie

Natalia Stachowicz oraz Jakub Żegunia to najbardziej utytułowani zawodnicy Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Jakub Żegunia miał już okazję walczyć „u siebie” podczas pierwszej edycji IKO Polish Open. W tym roku ponownie będzie można zobaczyć jego pojedynek z bliska.

Natomiast Natalia Stachowicz jeszcze nigdy w swojej karierze zawodniczej nie walczyła na ostródzkiej ziemi. 21 maja stanie na głównej macie, żeby zmierzyć się z przeciwniczkami ze swojej kategorii.

Oboje walczą w kategoriach seniorskich. To oznacza, że walki rozgrywane będą bez żadnych ochraniaczy z użyciem pełnej siły.

Oczywiście w turnieju weźmie też udział liczna młodsza reprezentacja Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Młoda kadra na pewno liczy na wsparcie kibiców.

Przedsięwzięcie na dużą skalę

SIM RzeczJasna pełni w tym wydarzeniu rolę głównego patrona medialnego. Warto jednak wspomnieć, że turniej odbywa się dzięki ogromnemu wsparciu lokalnych firm. To przedsięwzięcie na ogromną skalę. Niejednokrotnie w wypowiedziach zawodników słyszy się, że to „małe mistrzostwa Europy”. To także świetna promocja Ostródy.

Do zobaczenia w sobotę 21 maja na hali OCSiR!

Film z I edycji IKO Polish Open Ostróda

Ostatnio