fbpx
Miasto

Drzwi do Ostródy

Drzwi symbolizują przejście z jednego stanu w drugi. Mogą witać i żegnać. Dzięki nim możemy odizolować się od świata zewnętrznego, zachować bezpieczną, intymną przestrzeń, chronić to, co nam bliskie. Z drugiej strony, szeroko otwarte, zapraszają do wejścia, budowania relacji. Są jak otwarte na drugiego człowieka ramiona.

To nie są jedne z wielu drzwi wykonanych na produkcji przez maszynę. Te drzwi wykonał człowiek. Włożył w nie swój trud i serce, dzięki czemu powstały małe dzieła sztuki, które mają duszę.

Niestety, nie wszyscy potrafią docenić ich piękno. Często padają łupem wandali. Gdy nadchodzi ich moment, nikt się do nich nie przyznaje. Stają się niczyje. I tak z roku na rok, te dzieła sztuki niszczeją coraz bardziej lub są zamieniane na bezduszne, aluminiowe koszmarki.

Autorką wszystkich zdjęć jest Sylwia Brosze:

„W fotografii drzwi
próbowałam uchwycić ich oryginalność i niepowtarzalność. Szczególnie starałam się pokazać drzwi stare,
drewniane (niestety w większości bardzo zaniedbane), które wiele mogłyby powiedzieć o swoich mieszkańcach i
mieście.”


O autorze / O autorce
Sylwia Brosze

Chętnie udzielam się we wszelkich działaniach wolontariackich dla dużych i małych dzieci. Kocham czytać książki w myśl zasady: 1 tydzień = 1 książka. Uwielbiam kryminały z seryjnym mordercą. Interesuję się także historią, a ostatnio historią swojego miasta. Przeglądając stare zdjęcia, szukam aktualnych podobieństw.

O autorze / O autorce
Agnieszka Karłowicz

Kim jestem? Babcią, matką, kochanką. Dumną prowincjonalną inteligencją. Piszę teksty, śpiewam. Uwielbiam ruch. Wzruszają mnie okoliczności przyrody. Staram się być dobrym człowiekiem i przeżyć życie, nie żałując rzeczy, których nie zrobiłam.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: