Temat ulicy 1 Dywizji ciągnie się jak rzeka, ale czas nieubłaganie płynie…

By RzeczJasna mar22,2022

O remoncie nawierzchni przy ul. 1 Dywizji w Ostródzie wiemy od września 2021 roku. Wówczas – dokładnie 27 września 2021 r. podpisano umowę z przedsiębiorstwem wielobranżowym „ZIEJA” Ryszard Zieja z Łomży. Mogliśmy od tamtego czasu podziwiać kapiące się w kałużach kaczki i czekać na śnieg, który naturalnie wyrównałby drogę. Bo żadne prace się nie rozpoczęły a termin zakończenia prac zgodnie z umową upłynie 12 września 2022 roku.

 Wybraliśmy się tam z aparatem, po drodze pytając mieszkańców ulicy, czy coś im może wiadomo oraz jak się czują po tym, jak stopniał śnieg a wiosenne słońce odsłoniło ponownie skrywane wcześniej dziury w nawierzchni.

Mieszkańcy sami dzwonią do Urzędu Miasta i interesują się sprawą, bo oficjalnych informacji brak. Po drugiej stronie słuchawki usłyszeli jedynie, że „niedługo” i nadal czekają.   Może wiosna obudzi do życia też nasze Miasto i firmę mającą zlecony remont tej ulicy, kończąc tym samym kłopot, z którym codziennie mierzą się mieszkańcy ulicy Dywizji w Ostródzie.

Przypominamy:

Ostatnio