Czy w sprawie bagien słuchać naukowców? Oni chętnie dzielą się swoją wiedzą

W poświąteczny poniedziałek, 19 kwietnia miało miejsce ciekawe spotkanie. Prezeska nowego Stowarzyszenia Ekipa z Bagien, Marta Wiloch zaprosiła na rozmowę i konsultacje p. dr Iwonę Wagner, ekohydrolożkę z Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.  Spotkanie odbyło się on-line.

Dr Iwona Wagner zajmuje się ekohydrologią terenów miejskich, błękitno-zieloną infrastrukturą, zagospodarowaniem wód opadowych i adaptacją miast do zmian klimatu. I właśnie tych zagadnień dotyczyło spotkanie. A Ostróda, jak wiele innych miast boryka się z problemem suszy przemiennie z zalewaniem niektórych ulic i piwnic domów przy gwałtownych ulewach.

Ekipa z Bagien otrzymała kilka wskazówek pomocnych w planowaniu najbliższych działań stowarzyszenia. Jakich konkretnie nie będę na razie zdradzać. To powinno stać się widoczne, gdy działania będą wdrażane 😉.

Było to już drugie spotkanie aktywistów stowarzyszenia z przedstawicielami świata nauki. Pierwsze było spotkanie z dr. Stanisławem Czachorowskim z pobliskiego UWM, którego Ekipa z Bagien była współorganizatorem z SIM RzeczJasna.

Link do relacji ze spotkanie tu:

W planach nowego stowarzyszenia jest więcej takich spotkań. Przecież to naukowcy mają najaktualniejszą wiedzę. I naprawdę chcą się nią dzielić i pomagać ruchom społecznym działać na rzecz dobrostanu środowiska w którym żyjemy.

Autor

  • Ewa Warsińska

    Z pierwszego i lubianego zawodu: bibliotekarka. Z wyboru, pasji i życiowej potrzeby: specjalistka żywienia człowieka i dietetyki. Dla frajdy, i żeby się nie nudzić: plastyczka amatorka i florystka z egzaminem.