Muzyka, która łączy pokolenia, czyli 30 – lecie chóru szkolnego „Collegium Vocale”

Ubiegły czwartek był wyjątkowym dniem, pełnym emocji, wspomnień i muzyki, bowiem Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie świętowało 30-lecie Chóru Szkolnego „Collegium Vocale”!

Film nie odtwarza się? Oglądaj na naszym YOUTUBE

18 stycznia 2024 roku licealna aula oraz wypełnieni w niej goście stali się świadkami niezwykłego wydarzenia, które „połączyło pokolenia”. Młodzi filmowcy z naszej grupy dziennikarsko-filmowej postanowili uwiecznić ten niezapomniany wieczór, zapisując każdą nutę i wzruszenie.

Podczas koncertu, chór „Collegium Vocale” zaprezentował nie tylko niezwykłe umiejętności wokalne, ale także zdolność do łączenia serc i dusz poprzez muzykę. To było coś więcej niż koncert – to był akt przekazywania dziedzictwa, pasji i miłości do sztuki.

Młodzi filmowcy nie tylko dokładnie zarejestrowali każdy moment występu, ale także rozmawiali z naszymi utalentowanymi dyrygentami:
– panią Joanną Jaskółowską, która obecnie prowadzi szkolny chór,
– panem Andrzejem Kowalskim – byłym dyrygentem „Collegium Vocale”. Ich wrażenia i wspomnienia z lat pracy przy chórze dodatkowo wzbogaciły ten niezapomniany wieczór.

Nie mogło też zabraknąć głosów naszych byłych i obecnych chórzystów, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami i emocjami związanych z muzyką. To było piękne świadectwo tego, jak muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale także łączy pokolenia.

Warto docenić muzykę, bo to ona daje nam wiele możliwości i niezapomnianych chwil. Razem można tworzyć piękne historie dźwiękami,
a 30 lat „Collegium Vocale” to jedno z najpiękniejszych rozdziałów naszej nie tylko szkolnej historii, ale i historii Ostródy!

CollegiumVocale30 #MuzykaŁączyPokolenia #niezapomnianechwile

Realizacja filmu sfinansowana ze środków: NIW-CSRO, Program Fundusz Młodzieżowy
Jesteśmy też na:
FACEBOOK www.facebook.com/simrzeczjasna
INSTAGRAM www.instagram.com/simrzeczjasna
📧 tv@simrzeczjasna.pl
🌐 www.simrzeczjasna.pl
Możecie też nas wspierać na platformie Patronite www.patronite.pl/RzeczJasna
Za dotychczasowe wsparcie z całego serca dziękujemy ❤🙏

Ostatnio