Małe Muzea | Federacja | Ostróda | 24-26 listopada 2023

Spotkania w Ostródzie, Iławie, Suszu, Kałdunach i Glaznotach były kolejnymi seminariami i szkoleniami, w których uczestniczyli muzealnicy, kolekcjonerzy, pasjonaci, znawcy, właściciele, organizatorzy, pracownicy i współpracownicy muzeów prywatnych i społecznych, galerii, archiwów, ośrodków kultury, bibliotek oraz inicjatyw społecznych i organizacji pozarządowych. Wszyscy ci ludzie związani z muzeami mieli szansę wymienić się doświadczeniami, pomysłami oraz wspólnie rozwiązywać problemy dotyczące muzealniczego środowiska.

Podczas przyszłych seminariów regionalnych proponujemy wspólne opracowywanie pomysłów na dobre i sprawiedliwe prawa oraz przepisy, kreatywną i efektywną współpracę, a także skuteczne promowanie i udostępnianie muzeów, wraz z omówieniem finansowania muzealnych i kolekcjonerskich działań.

Dzięki współpracy z Salką Muzealną w Iławie, Agroturystyką „Skansen Pomezania” w Kałdunach, Stowarzyszeniem Historyczno-Badawczym „Galea” w Suszu, Muzeum w Ostródzie, Gminą Ostróda, Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, Biblioteką Multimedialną Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą”, Stowarzyszeniem Inicjatyw Możliwych „Rzecz Jasna”, Parafią Miłości Bożej Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Iławie, Pracownią Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa w Ostródzie, udało się zrealizować spotkania w Ostródzie.

Więcej informacji na stronie: www.ariari.org/male-muzea-federacja-2 oraz na mediach społecznościowych: www.facebook.com/fundacjaariari oraz www.facebook.com/groups/malemuzeafederacja.

To przedsięwzięcie zostało współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

RzeczJasna tworzymy z Wami i dla Was!
Jesteśmy też na:
FACEBOOK www.facebook.com/simrzeczjasna
INSTAGRAM www.instagram.com/simrzeczjasna
📧 tv@simrzeczjasna.pl
🌐 www.simrzeczjasna.pl
Możecie też nas wspierać na platformie Patronite www.patronite.pl/RzeczJasna
Za dotychczasowe wsparcie z całego serca dziękujemy ❤🙏

Ostatnio