Kto finansuje Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie? Skrót Komisji Skarg, Wniosków i Petycji

By RzeczJasna lis 6, 2023

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji z 31.października miała bardzo ciekawy przebieg. A dotyczyła skargi jaką złożył pan Piotr Kołodziejski na działania Burmistrza Zbigniewa Michalaka. O co dokładnie chodzi? M.in. o dotacje z budżetu Miasta dla Klubu Sportowego SMS Ostróda, w tym zdaniem autora skargi o:
• nagranne praktyki nieprawidłowego przeprowadzenia konkursu dla organizacji pozarządowych, zwłaszcza w zakresie popularyzacji sportu;
• pozytywne ocenianie ofert złożonych przez synów burmistrza, mimo że zawierały kardynalne błędy które winny skutkować negatywną ocenę zawieranie umów a co za tym idzie przekazywanie pieniędzy publicznych klubowi, w którego władzach zasiadają jego synowie
• wydatkowaniem środków publicznych w ramach przyznanych dotacji Kubowi Sportowemu, w tym w oparciu o nieprzejrzyste czy nieprawidłowe umowy trenerskie.
Według pana Piotra Kołodziejskiego, SMS Ostróda od 2018 roku otrzymał z kasy miejskiej co najmniej pół miliona złotych w formie dotacji. Co ciekawe pan Piotr podejmuje już od wielu miesięcy intensywne wysiłki w celu uzyskania informacji publicznej na temat celu i przeznaczenia otrzymywanych dotacji, a nawet wygrywa kilkadziesiąt spraw w Sądzie Administracyjnym w Olsztynie, których celem jest uzyskanie informacji dotyczących dotacji.
Co o tym mówi sam autor skargi – posłuchajnie skrótu z Komisji.
Całe nagranie z komisji zobaczycie tu:
https://www.ostroda.esesja.pl/transmisja/42380/komisja-skarg-wnioskow-i-petycji-31102023-r.htm
——————————————————
RzeczJasna tworzymy z Wami i dla Was!
Jesteśmy też na:
FACEBOOK www.facebook.com/simrzeczjasna
INSTAGRAM www.instagram.com/simrzeczjasna
📧 tv@simrzeczjasna.pl
🌐 www.simrzeczjasna.pl
Możecie też nas wspierać na platformie Patronite www.patronite.pl/RzeczJasna
Za dotychczasowe wsparcie z całego serca dziękujemy ❤🙏

Ostatnio