WOW! Kinga chciała pochwalić burmistrza, ale…jej nie poszło. Dlaczego?

Wszystko zaczęło się od tego, że chcieliśmy zrobić materiał wychwalający Miasto Ostróda. Tak, dobrze widzicie 😉 Bardzo, ale to bardzo chcieliśmy pochwalić Miasto za przygotowanie Projektu Uchwały w sprawie odstąpienia od sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru śródmieścia miasta Ostródy. Chodzi o teren bagienka przy Pionierskiej.
Pierwotnie plan na ten teren miał być zmieniony, aby przeznaczyć ten obszar na cele usługowe- wielkopowierzchniowe i od strony II-go Listopada na parking autobusowy!
Ale ktoś w Mieście pomyślał i uznał, że cytujemy:
🟢 „Mając na względzie ciągły wzrost liczby obiektów handlowych w Ostródzie obecnie powstaje nowy market na Białych Koszarach, w bliskiej perspektywie ogromna galeria handlowa na pograniczu miasta przy węźle drogi krajowej w Górce i projektowane centrum handlowe na obszarze dawnej Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska wydaje się bezzasadne przeznaczenie kolejnych i jednych z ostatnich wolnych obszarów w mieście na cele usługowe- handel wielkopowierzchniowy. Ponadto obszar ten stanowi podmokłe tereny zielone i pełni ważną dla miasta funkcję retencyjną i środowiskową. Obszar ten n powinien pozostać wolny od zabudowy i nadal stanowić element osnowy ekologicznej miasta”.
💚No piękne uzasadnienie sami przyznacie💚

Niestety podczas LIX Sesji Rady Miejskiej w Ostródzie radni po raz kolejny zdjęli ten projekt uchwały z obrad. I to nie jedyna uchwała dotycząca planów zagospodarowania, która spadła z sesji……..
O co chodzi ⁉️
——————————-
Podobają Ci się nasze filmy? Możesz nas wspierać na platformie Patronite www.patronite.pl/RzeczJasna
Za dotychczasowe wsparcie z całego serca dziękujemy ❤️
Jesteśmy też na:
FACEBOOKU www.facebook.com/simrzeczjasna
INSTAGRAM www.instagram.com/simrzeczjasna
tv@simrzeczjasna.pl
www.simrzeczjasna.pl

Author