MANDATY PO NOWEMU. Rewolucja w mandatach pewnego kierowcę w Ostródzie kosztowała już 2 500 PLN!

Zmiany w mandatach pewnego kierowcę w Ostródzie kosztowała już 2 500 PLN! Tak, tak, od 1 stycznia 2022 roku wzrosły stawki kar za łamanie przepisów drogowych. I Ostródzie mamy już pierwszych kierowców, którzy postanowili sprawdzić, ile teraz kosztuje niejedno wykroczenie w ruchu drogowym. A lepiej tego nie sprawdzać bo….

• Przekroczenie powyżej 30 km/h ograniczenia prędkości to 800 zł mniej w portfelu.
• Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – 1 500 zł.
• Korzystanie przez pieszego z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście – 300 zł.
• Objeżdżanie na przejeździe kolejowym opuszczonych zapór albo wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte – 2 000 zł.
• Nieuprawnione zajęcie miejsca postojowego dla pojazdu osoby niepełnosprawnej – 800 zł.

Czy ruch na ulicach się dzięki temu uspokoi, kierowcy będą ustępować pierwszeństwa na pasach, a sami piesi schowają na przejściu telefon do kieszeni? No cóż, Ostródzianie mają na ten temat różne zdanie.

Ale zanim się przekonamy, czy zmiany w mandatach przełożą się na bezpieczeństwo na drogach – noga z gazu, wszystkim nam to wyjdzie na zdrowie.

P.S. Wszystkie zmiany w mandatach znajdziecie m.in. tu: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/89248,Nowy-rok-i-nowe-stawki-mandatow-za-wykroczenia-w-ruchu-drogowym.html