Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY w Lubawie

2 września / 18:45 30 września / 18:45

🎼VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY w Lubawie, tuż, tuż🎼

🔜Zaczynamy w piątek 2 września o godzinie 18:45 w Kościele Farnym.

Szczegóły na plakacie⬇⬇⬇

➡ Letni Festiwal Muzyki i Słowa w Lubawie zainaugurowany został w roku 2015 z inicjatywy Burmistrza Miasta, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Tomasza Glanc, muzyka i kompozytora, który przejął kierownictwo artystyczne.

➡Festiwal ma w życiu całego Regionu ukształtowane już miejsce i zdobywa coraz to większą rzeszę sympatyków, a koncerty odbywają się na doskonale zrewitalizowanym Lubawskim Zamku, który oficjalnie nosi nazwę: Lubawskie Centrum Aktywności Społecznej jak również w przepięknych wnętrzach kościoła Farnego w Lubawie.

➡W Lubawskim Festiwalu udział dotąd wzięli doskonali wykonawcy:

soliści, zespoły jazzowe, grupy gospelowe, wokaliści, chóry i orkiestry, jak również znane postaci scen polskich oraz filmu jak: Teresa Lipowska, Anna Seniuk, Jerzy Zelnik, Magdalena Zawadzka, Jacek i Barbara Bursztynowicz, Dorota Naruszewicz, Brygida Torowska, Tomasz Stockinger, Artur Barciś, Cezary Żak, Joanna i Mirosław Baka, Anna Nehrebecka, Katarzyna Figura, Magdalena Wójcik, czy niebawem, w tegorocznej ósmej już edycji: Ewa Ziętek oraz Tadeusz Chudecki.

W ostatnich ośmiu latach Festiwal gościł doskonałych muzyków z Polski, Korei Południowej, Republiki Południowej Afryki, Holandii, Niemiec, Finlandii, Francji, Mołdawii, Rosji, USA , Wegier i Włoch, jak i znanych artystów estrady, m.in.: Mieczysława Szcześniaka, Tytusa Wojnowicza, Julitę Sokołowską, czy Stanisława Sojkę.

🔜W sobotę, 10 września 2022 o godz.16 gościem specjalnym na Lubawskim Zamku będzie Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem oraz towarzyszący im Kwartet smyczkowy Warsaw Strings oraz Tomasz Glanc przy fortepianie z Dumitru Harea z Mołdawii, grającym na fletni pana.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tegorocznej Edycji VIII Festiwalu Muzycznego 2022 we wrześniowe weekendy w Lubawie.

Serdecznie zapraszamy‼

Informacje pochodzą z ogólnodostępnych stron Organizatora, nie bierzemy odpowiedzialności za ostateczny przebieg wydarzenia.