Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Baci i Dzień Dziadka w Muzeum

21 stycznia / 10:00 22 stycznia / 16:00

Co ma wspólnego tygodnik „Kobieta i Życie” z Dniem Babci? Pomysł na powstanie święta narodził się w 1964 roku w redakcji właśnie tego czasopisma. Idea przyjęła się szerzej po uczczeniu osiemdziesiątych piątych urodzin Mieczysławy Ćwiklińskiej przez pracowników „Expressu Poznańskiego”. Na scenie teatralnej podczas występu jubilatki pojawiły się kwiaty i specjalny tort. W ten sposób tradycja obdarowywania babć przetrwała do dzisiaj. W wyniku popularności Dnia Babci Telewizja Polska w 1978 roku zorganizowała konkurs na ustanowienie analogicznego święta dla dziadka. Wśród propozycji pojawił się nawet dzień urodzin Mieczysława Fogga. Ostatecznie jednak wybrano datę 22 stycznia. Od 1981 roku Dzień Dziadka zaistniał oficjalnie w polskich kalendarzach.

W związku z tym pamiętając o naszych drogich babciach i dziadkach chcąc ich uhonorować choćby w ten skromny sposób zapraszamy do odwiedzin muzeum w dniu ich święta.

Muzeum w Ostródzie

Muzeum w Ostródzie

Adama Mickiewicza 22
Ostróda, Poland
+ Google Map
89 646 32 31

Informacje pochodzą z ogólnodostępnych stron Organizatora, nie bierzemy odpowiedzialności za ostateczny przebieg wydarzenia.