Amatorska Liga Siatkówki w Ostródzie. I lidze wygrywali faworyci. Niespodzianka w  II lidze.

By RzeczJasna lut 11, 2022

W siatkarskiej I lidze w ekspresowym tempie zakończyła się rywalizacja w pierwszej po przerwie kolejce I ligi siatkówki. Swoje spotkania po 3:0 wygrywali faworyci SMS I, Tech-Bet i Leśnik. Natomiast pewne i wysokie zwycięstwo Morlin nad Paragrafem 22 było największą niespodzianką czwartkowej rywalizacji w II lidze siatkówki. Wygrane za trzy punkty nad Tyrowem i TOMY odniosły SMS I i SMS II.

Materiał przesłany przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI W OSTRÓDZIE. I LIGA

W ekspresowym tempie zakończyła się rywalizacja w pierwszej po przerwie kolejce I ligi siatkówki. Swoje spotkania po 3:0 wygrywali faworyci SMS I, Tech-Bet i Leśnik.

„Szybko, łatwo i przyjemnie” – tym popularnym sloganem można określić wyniki meczów rozegranych 8 lutego w głównej hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki. Lider ligowej tabeli wysoko „wypunktował” Constract, choć przed spotkaniem wydawało się, że lubawianie nawiążą nieco większą walkę. Kolejne dobre spotkanie rozegrał morąski Tech-Bet, który śmiało aspiruje do miana zespołu plasującego się na koniec sezonu w pierwszej „trójce”. W ostatnim spotkaniu tego wieczoru, piąty w tabeli Leśnik wygrał w trzech odsłonach z ostatnim TOP Teamem.

W klasyfikacji prowadzi SMS I przed pauzującą w miniony wtorek Sigmą Stretch. Trzeci jest obecnie Tech-Bet, czwarty Constract, a piąty Leśnik. Ostatnie bezpieczne miejsce dające utrzymanie w pierwszej lidze zajmuje Buder. Na ostatniej pozycji znajduje się TOP Team.

Wyniki wtorkowych spotkań I Ligi:

Constract – SMS I 0:3 (18:25, 13:25, 16:25)

Buder GA – Tech-Bet 0:3 (19:25, 16:25, 21:25) TOP Team – Leśnik 0:3 (15:25, 16:25, 14:25).

NIESPODZIANKA W II LIDZE

Wszystkie spotkania zakończyły się wynikiem 3:0. Na boisku nr 1, gdzie mierzyło się Tyrowo z SMS I zdecydowanym faworytem byli ci drudzy, którzy w lidze nie przegrali jeszcze seta i pewnie kroczą w kierunku awansu do I ligi. Faworyt nie zawiódł, wygrał w trzech odsłonach, choć dość spokojnie wchodził w mecz, bowiem do połowy pierwszego seta wynik oscylował w granicach remisu.

Mimo porażki ogromne słowa uznania za walkę należą się ekipie TOMY. Ostatnia drużyna w tabeli „tanio skóry nie sprzedała” i postawiła się wiceliderowi, jakim jest SMS II. Szczególnie uwagę mógł zwrócić trzeci set, w którym TOMY prowadziło już 18:15, później przegrywało 20:23, ale doprowadziło do wyrównania i gry na przewagi. SMS II jednak wrócił do swojej dobrej gry, wygrał 26:24, a całe spotkanie 3:0.

Wydawałoby się, że konfrontacja pomiędzy czwartym w tabeli Paragrafem, a szóstymi Morlinami przyniesie najwięcej emocji, jednak nic z tych rzeczy. Co ciekawe, pewne zwycięstwo odniosły Morliny, które notabene grało w pięciu, a mimo to „pod siatką” zaprezentowali się świetnie i wywalczyli trzy „oczka”. Tym samym w tabeli na miejscach 4-6 robi się ciasno. Czwarty Paragraf ma 9 punktów, piąte Tyrowo osiem, a szóste Morliny siedem.

Przód ligi stanowią obie drużyny SMS. Podium uzupełnia Lider 50+, który w ten czwartek pauzował. Kolejna kolejka już w najbliższy czwartek, 17 lutego. Początek spotkań o godz. 20:00.